O výrobci   Optx 20/20 - odborný posudek   Objednávka   FAQ   E-mail 
 O výrobku   Instalace a péče   Reference   "Test zraku" 
Home > Instalace a péče
ALEA® s.r.o.
U Vršovického nádraží 16
101 00 Praha 10
Tel./Fax: +420 271 746 732
E-mail: trade@alea.cz
obalka

Instalace čoček OPTX.20/20®

K odstranění prachu a mastnoty nejdříve umyjte své ruce, brýle i čočky OPTX.20/20® teplou vodou s jemným tekutým prostředkem na mytí nádobí a dobře opláchněte.

Ponechte trochu vlažné vody na vnitřní straně skel Vašich brýlí a umístěte k jejich spodnímu okraji čočky vypouklou stranou od sebe (při instalaci do potápěčské masky naopak vypouklou stranou k sobě).

Upravte vzdálenost středů čoček tak, aby co nejlépe odpovídaly mezeře mezi panenkami Vašich očí. Pokud je sklo ještě mokré, lze čočkami do žádané polohy snadno posunovat prstem.

Ve správné poloze pak opakovaným tlakem palce vytlačte z pod čočky přebytek vody a jemným masírováním eventuální vzduchové bublinky. Lehce vysušte měkkým netřepivým hadříkem a pak nechte cca 2-3 hodiny oschnout (potápěčské masky nejlépe přes noc).

Jak pečovat o Vaše nové čtecí čočky OPTX.20/20®

Brýle s instalovanými čočkami omývejte pouze vlažnou vodou, eventuálně s přidáním jemného saponátu. Nikdy nepoužívejte produkty na bázi alkoholu!! Potřebují-li čočky jako takové intenzivnější očistu nebo chcete-li je bez potíží přemístit na jiné brýle, lze je snadno odstranit opatrným nadzvednutím jejich okraje, což naruší molekulární adhezi. Podle výše uvedeného postupu je pak bez problému můžete znovu instalovat na tytéž nebo jiné brýle.